17 Temmuz 2009 Cuma

6 Aylık olmaya yarım kala :)

Neler oldu neler.. Yazmayalı ne çok şey birikmiş.Yazmak için oturduğumda nasıl başlayacağıma bir türlü karar veremiyorum.Bugünlerde minik hanımla zaman bir nefes gibi geçip gidiyor.Hele işe başladıktan sonraki günleri düşününce ev ve iş arasında hızla geçen günleri yakalamaya çalışma serüvenim devam ediyor.Şimdi günlük rutinlerimiz daha iyi oturmuş durumda.Minik prensesim bakıcımız sevim teyzesiyle hem iyi vakit geçiriyor hem iyi bakılıyor.Ayşe İpek büyüdükçe belli bir bebek rutinin olması gerekliliğinin ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyorum.Bu sebeple bakıcı çalışan anneler için gerçekten çok önemli.Çünkü çalışan annenin bir rutin oluşturması daha zor.Bebeğim yeni yeni şeyler öğreniyor ama anne olarak onu yönlendiren siz olmuyorsunuz.İşte bu noktada çok iyi bir planlayıcı olmak gerekiyor.Ben anne olarak olaya dahil olabilmek için bu yolu seçtim.İki haftadır akşamları iş dönüşü minnoşumu alıp caddede yürüyüşe çıkıyorum.Minik hanım o kadar keyif alıyor ki anlatamam.Artık arabasının içinde yatmak değil oturmak istiyor.Oturup dünyayı izlemek yeni gördüklerini algılamak istiyor.Sanki hiçbir şeyi kaçırmamak her şeye dahil olmak istiyor. Artık daha anlamlı sesler çıkarıp kendince konuşmaya başladı bıdık:) Çevresinde gelişen olaylara oyuncaklarına yastığına bile bişeyler anlatıyor.gevezemi olucak ne:) Su ile oynamaya bayılıyor. Ayşe ipek doğduğundan beri hastane de dahil olmak üzere hep çeşme altında evde küvette fıskıye ile yıkandı. Şimdi artık suyu tutmaya çalışıyor banyodan çıkınca neden daha fazla kalmadık ki der gibi söyleniyor.Kocaman ile hayatımızın en önemli konusu şimdilik ipek böcüğü :) Bu arada minik hanımı babanneye bırakıp harry potter için sinema hayallerimiz var :) (artık günlük hayaller bu duruma geldi:)) Bazen büyüsün kızımla sinemaya cafeye alışverişe... birlikte gidelim onunla sohbet edelim fikir alışverişinde bulunalım istiyorum bazen de miniğimin hala kucağımda olabildiği onu sıkı sıkı sarabildiğim kokusunu içime çekebildiğim bu zamanların mümkün olduğunca yavaş geçmesini hiç bitmemesini istiyorum.Şimdi gündemimizde ek gıdalar var .Çok şükür ek gıda konusunda problem yaşamadık.Meyve püresiyle başladık.Organik olmasına özellikle dikkat ettim.Ama pazarlara bile güvenemiyorum.Bu sebeple uzuuuun araştırmalarım sonucu Drumun da tavsiyesiyle bir ürün buldum onu kullanıyorum.Hem meyve püreleri hem sebze püreleri çok güzel.Ayrıca hazırlık (temizleme pişirme vs) derdi yok.Çünkü ek gıda konusunda hem hijyenik hem organik hem taze olması zor bir durum bence.Şimdi yavaş yavaş çorba yapıyoruz bebişime önümüzdeki hafta da yoğurt başlıcaz :) umarım yoğurt yapmayı becerebilirim :) daha önce hiç denemedim.babannemiz yoğurt makinası almış bakalım umarım tutturabilirim.

4 yorum:

Ozgur dedi ki...

Merak ettim organik ürünü, acaba nedir, nerden bulunur? Ben de biraz huzursuzum yedirdiğimiz, içirdiğimiz konusunda.

fazi dedi ki...

http://www.hipp.com.tr/ hipp güvenle kullanabileceğimiz bir ürün.En azından diğerlerine oranla daha güvenilir diyebilirim.Bizim Dr umuz da bebeği için bu ürünü kullanıyor.Kendimde pimpirikli olunca epey bi araştırdım.Benzerlerinin arasında en inandırıcı olanı buydu.Ayrıca evde hazırlananlar konusunda da (hele de kendin hazırlamıyorsan)içim pek rahat değildi.En azından Ayşe İpek ilk yıllarında olabildiğince organik beslensin istiyorum. Bir sağlıkçı olarak bu ürünü önerebilirim .

Sevgiler

Mystic dedi ki...

Fazi, şimdi ben bu doneme geldim. Balca Misis 5.ayını tamamlarken, yoğurt, püre, çorba konularını araştırmaya başladım. Önerini değerlendireceğim. Tşk.

NiLaY dedi ki...

çok keyifli bir bloga izleyici olmuşum :) blogunu inceledim ve çok beğendim, sevgiler..